Koraliki (odc.47) Kwiaty

Często, kiedy wstawiam nową instrukcję, od razu zapraszam Was do eksperymentów. Można pomyśleć, że jeszcze dobrze człowiek się nie nauczy, a już trzeba wymyślać coś nowego. I tak i nie.

Kiedy ja zaczynałam swoją przygodę z koralikami, też zadawałam sobie te pytania: a co jeszcze można z tego zrobić? To pytanie wynikało właśnie z małej wiedzy i umiejętności (co wcale nie oznacza, że teraz mam jakąś ogromną wiedzę- wciąż widzę jak wiele jeszcze przede mną). Jak się już nauczyłam czegoś, to chciałam to wykorzystać na różne sposoby, zobaczyć co się stanie jak coś dodam, coś zmienię, użyję innych koralików, a czy z instrukcji na kolczyk da się zrobić bransoletkę, może można jakiś motyw powtórzyć, albo odwrotnie- jak mam bransoletkę to może da się wykombinować z tego kolczyki. I fakt- nie zawsze się da, ale czasem można :)

Czemu o tym piszę? Bo dzisiaj od razu pokażę Wam wariant tego, do czego instrukcję znalazłam. Nadal przywołujemy wiosnę i po listkach zapraszam Was do zrobienia kwiatka :)


Potrzebne będą:

- koraliki Diamond Duo lub zamiennie Gem Duo (są to koraliki dwudziurkowe o wrzecionowatym kształcie)
- i/lub kryształki Bicone 4mm
- oraz Toho Round 11

Film pokazuje jak zrobić kwiat, gdzie trzy płatki, to oplecione Diamond Duo lub Gem Duo, a czwarty to opleciony Bicone. Kiedy oglądałam tę instrukcję od razu pomyślałam, że w sumie można wszystkie cztery opleść tak samo- albo tylko Bicony, albo tylko Diamondy. Ewentualnie zamiast Bicona, można zrobić nóżkę, na której powiesi się trzylistna koniczyna. I w ten sposób już nam powstają przynajmniej trzy inne warianty ;) A zrobiłam jeszcze kolejny ;) Zamiast czteropłatkowego kwiatka, zrobiłam pięciopłatkowy :) I już takie zmiany są eksperymentem :) Oczywiście nie roszczę sobie prawa autorskiego do wzoru, ale w jakiś sposób uczyniłam go swoim :)



Zatem zapraszam do filmu:



Na co trzeba zwrócić uwagę podczas pracy?

· Przede wszystkim na to jak będziemy nawlekać Diamond Duo. Koraliki te są z jednej strony płaskie, a z drugiej strony wybrzuszone. Trzeba uważać, by zawsze jednakowo je nawlekać, bo potem już nie da się ich odwrócić.

· Jeśli chcemy zrobić cztery płatki- tak jak w instrukcji- zaczynamy od czterech koralików w środku. Ale jeśli zechcemy zrobić ich więcej, wówczas trzeba zacząć od razu od większej ilości (u mnie było to 5 koralików). Warto tylko pamiętać, że im więcej koralików, tym większa dziura w środku i może się zdarzyć, że trzeba będzie ją wypełnić dodatkowym koralikiem.

· Im więcej płatków, tym łatwiej o to by się odwracały. Jeśli przyjrzycie się mojej pracy, zobaczycie, że dodatkowo zszyłam płatki, dodając po jednym koraliku pomiędzy nimi- w najszerszym ich miejscu. Zrobiłam tak właśnie po to, by kolczyk trzymał formę kwiatka, a nie zwiędłych płatków ;)


I to chyba tyle uwag. Zapraszam do własnych działań twórczych :)


Pozdrawiam
Agnieszka




Komentarze