Kino Przytulne- repertuar na lipiec

Repertuar Kina Przytulnego na lipiec 2022
 

5 VII
  • godz.15.30 Seans muzyczny: PIĘKNE GŁOSY (zestaw 5)
  • godz.18.00 Filmy z Sophią Loren: ARABESKA
12 VII
  • godz.15.30 Seans biograficzny: PAVAROTTI
  • godz.18.00 Filmy z Sophią Loren: AURORA
19 VII
  • godz.15.30 Kobiety świata: MONSUNOWE WESELE
  • godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: ZAWIROWANIA SERCA
20 VII
  • godz.11.00 Seans muzyczny na bis: WESOŁA WDÓWKA – operetka Ferenza Lehara w wyk. Opery w San Francisco
26 VII
  • godz.16.15 Seans muzyczny: IL DIVO – KONCERT W LOS ANGELES
  • godz.18.00 Filmy z Catherine Deneuve: SAMOTNIK
28 VII
  • godz.11.00 Seans muzyczny na bis: MADAME BUTTERFLY - ekranizacja opery Giacomo Pucciniego

Bilety w cenie 12 złotych (bilet na 2 filmy danego dnia - 20 złotych)
do nabycia 20 minut przed każdym seansem, w sali widowiskowej - I piętro (płatność gotówką).



KINO BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM
WYJĄTKOWY REPERTUAR, SYMPATYCZNA ATMOSFERA I PRZYJAZNE CENY BILETÓW


PIĘKNE GŁOSY (ZESTAW 5 - 120 minut) – najlepsze wokale operowe, musicalowe i estradowe; fragmenty koncertów, recitali i programów rozrywkowych. Wśród wykonawców m.in. Mario Lanza, Il Divo, Julie Andrews, Ricky Nelson, Tony Bennett i Tom Jones.

PAVAROTTI (USA-Wielka Brytania; 2019; 110 minut) – dokument przedstawiający życie wybitnego śpiewaka operowego Luciano Pavarottiego (1935-2007), który sławą przyćmił niejedną gwiazdę rocka. Był nie tylko genialnym wokalistą, ale również fascynującą osobowością medialną: królem dowcipu, Wezuwiuszem pozytywnej energii, czarującym uwodzicielem, któremu nadprogramowe kilogramy dodawały jedynie seksapilu, człowiekiem z niepohamowanym apetytem na życie, a zarazem wiecznie niezadowolonym z siebie pracoholikiem. W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych. 
REŻYSERIA: Ron Howard.
 
IL DIVO - koncert w Los Angeles (75 minut) – międzynarodowa męska grupa wokalna, w skład której wchodzą: hiszpański baryton Carlos Marin, szwajcarski tenor Toni Buhler, amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sebastien Izambard. Panowie specjalizują się w popularnych, romantycznych piosenkach, w nietypowych, bo operowo-musicalowych interpretacjach, wykonywanych głównie w języku angielskim, włoskim i hiszpańskim. Grupa ma na swoim koncie ponad 25 milionów sprzedanych albumów, ponad 150 złotych i platynowych płyt oraz milionową publiczność zgromadzoną na światowych trasach koncertowych.

MONSUNOWE WESELE (Indie; 2001; 115 minut) – pełna ciepła i błyskotliwych obserwacji obyczajowych, opowieść o miłości, rodzinie i współczesnych Indiach, gdzie tradycja styka się z nowoczesnością, szacunek dla odwiecznych obyczajów z odrzuceniem wszelkich świętości, niewinność z rewolucją seksualną, a starożytna kultura z erą Internetu. W domu mieszkającego w Delhi bogatego biznesmena trwają gorączkowe przygotowania do wesela zaaranżowanego przez rodziny młodej pary w tradycyjny sposób (przyszli małżonkowie jeszcze nigdy się nie widzieli). Na uroczystość zjeżdża się rodzina z różnych zakątków świata, m.in. z USA, Australii i Dubaju. Podczas spotkań krewnych wychodzą na jaw skrywane obawy i tajemnice rodzinne, które sprawiają, że szykowana ceremonia staje pod znakiem zapytania. 
NAGRODY: “Złoty Lew” dla najlepszego filmu na festiwalu w Wenecji
REŻYSERIA: Mira Nair. 
WYKONAWCY: Vasundhara Das, Parvin Dabas, Naseeruddin Shah, Vijay Raaz, Lilete Dubey, Shefali Shetty, Tilotama Shome.

ARABESKA (USA; 1966; 105 minut) – film sensacyjny, zrealizowany w bardzo atrakcyjnej formie wizualnej, z parą znakomitych aktorów w rolach głównych, w którym widza zaskakują nieustanne zwroty akcji, emocjonujące pogonie i ucieczki, oraz ciągła zmiana ról ścigających i ściganych. Perypetie oxfordzkiego profesora lingwistyki, wynajętego przez tajemniczego arabskiego magnata naftowego do rozszyfrowania tajemniczej notatki. 
REŻYSERIA: Stanley Donen. 
WYKONAWCY: Gregory Peck, Sophia Loren, Alan Badel, Kieron Moore, George Coulouris.

AURORA (Włochy-USA: 1984; 95 minut) – dramat obyczajowy. Aurora jest byłą pokojówką, która w latach młodości miała bogate życie miłosne. Obecnie próbuje zdobyć pieniądze na operację niewidomego syna Ciro. Ma na to dosyć niekonwencjonalny sposób - odnajduje kolejno swoich byłych kochanków i każdemu z nich stara się wmówić, że chłopiec jest jego synem. Opowiada jednocześnie o problemach Ciro z oczami i jego ewentualnej operacji. Wywołane w ten sposób współczucie u rzekomych ojców, pozwala Aurorze na uzbieranie pokaźnej sumy pieniędzy. Sprawa jednak się komplikuje, gdy Aurora spotyka Dave’a, amerykańskiego pilota, którego w przeszłości darzyła prawdziwym uczuciem. 
REŻYSERIA: Maurizio Ponzi. 
WYKONAWCY: Sophia Loren, Eduardo Ponti, Philippe Noiret, Ricky Tognazzi, Daniel J. Travanti, Angela Goodwin, Alessandra Mussolini.

ZAWIROWANIA SERCA (Francja-Włochy; 1968; 105 minut) – adaptacja przewrotnej powieści Françoise Sagan. Lucille jest osobą wyjątkowo niestałą w uczuciach. Hołdująca "wolnej miłości" dziewczyna zmienia partnerów jak rękawiczki. Kiedy wdaje się w romans z przystojnym młodzieńcem o imieniu Antoine, jest jeszcze związana z dużo starszym od siebie Charlesem. Po zerwaniu z dojrzałym mężczyzną i zamieszkaniu z nowym kochankiem uświadamia sobie, że jedynym człowiekiem, z którym chciałaby spędzić resztę życia, jest właśnie przez nią porzucony Charles. 
REŻYSERIA: Alain Cavalier. 
WYKONAWCY: Catherine Deneuve, Michel Piccoli, Roger Van Hool, Jacques Sereys.

SAMOTNIK (Francja-Włochy; 1975; 100 minut) – komedia przygodowa. Piękna Nelly ucieka od brutalnego narzeczonego, powiązanego ze światem przestępczym. Przypadkowo poznaje gburowatego Martina, który mieszka na bezludnej wyspie i unika kontaktu z cywilizacją. Kiedy Nelly trafia na jego wyspę, mężczyzna nie kryje irytacji i stara się jej pozbyć. 
REŻYSERIA: Jean-Paul Rappeneau. 
WYKONAWCY: Yves Montand, Catherine Deneuve, Luigi Vannucchi, Tony Roberts, Bobo Lewis.

WESOŁA WDÓWKA w wyk. Opery w San Francisco (140 minut) – operetka Ferenza Lehara, po raz pierwszy wystawiona w Wiedniu 30 grudnia 1905 roku. Mimo wielu problemów podczas przygotowań i początkowo niewielkiej frekwencji, po kilku tygodniach operetka odniosła ogromny sukces (liczono na 40-50 przestawień, a dzieło utrzymało się na afiszu ponad dwa i pół roku, osiągając w sumie ponad 400 spektakli).

MADAME BUTTERFLY (Francja-Wielka Brytania-Niemcy; 1995; 130 minut) – filmowa adaptacja słynnej opery Giacomo Pucciniego. Rozgrywająca się w 1904 roku w Nagasaki, tragiczna historia miłości, jaka rodzi się od pierwszego wejrzenia między amerykańskim oficerem marynarki i piękną Japonką. 
REŻYSERIA: Frederic Mitterand. 
WYKONAWCY: Ying Huang, Richard Troxell, Ning Liang, Richard Cowan, Jing Ma Fan.



Komentarze